Bodrum Sümer Ticaret

Bodrum Sümer Ticaret ; Çilek Taşı, Kayrak Taşı, Doğal Taş, Ören Taşı, Söve, Granit Küp Taş, Mermer Çeşitleri, Satış ve Uygulama.

Kendi ocaklarımızda üretmiş olduğumuz, Tatil Köylerinde, Otellerde, Villalarda, Köy Evlerinde, Belediye yaya kaldırımlarında ve Parklarda kullanılan KAYRAK TAŞI ve YAPI TAŞLARI ile DOĞAYI GÜZELLEŞTİRİYORUZ…

KAYRAK TAŞI (Slate, Arduvaz) : Metamorfik bir kayaç olan kayağan taşı, çamur taşları, silt taşları, şeyller ve volkanik küllerin farklı kompozisyonlarını içerir.

Metamorfizma nedeniyle oluşan klivaj yapıları, bu taşların doğal olarak plaka halinde ayrılmasına sebep olur.
Çok farklı mineral ve kompozisyonları nedeniyle, değişik renkler ve desenler verebilmektedir.

İhraç potansiyeli yüksek olan kayağan taşı çatı kaplamalarında, döşemelerde ve dış kaplamalar ile birlikte peyzaj mimari amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Doğanın Özgün Güzelliği İnsanlar, yerleşik yaşama geçtikleri ve evlerini inşa etmeye başladıkları günden bugüne taşı kullandılar.
Tapınaklarını, kalelerini, anıtlarını doğal taşlarla yaptılar. Taşın estetiğinden, dayanıklılığından ve doğayla uyumlu olmasından yararlandılar.

Yaptıkları tapınaklar binlerce yıl ayakta kaldı. Kaleleri güçlerinin sembolü oldu. Anıtları ve heykelleri kültürlerini sonraki kuşakları aktardı.

Bugün doğal taşlar, teknolojinin sunduğu imkanlarla, yapı ve dekorasyon malzemesi olarak kullanılıyor.
Hayatın her alanında, yapay olandan uzaklaşıldığı ve doğala dönüşün yaşandığı günümüzde, milyonlarca yılda oluşan doğal taşların özgün güzelliği yaşam alanlarımıza taşınıyor.